worek oponowy

czy banki maja wglad w zus
zurawina plantacja
14434w 4a
do oprocentowania kredytów mieszkaniowych
Karin Stanek jedziemy autostopem
Wątki

 

Icewall's portal

tak na marginesie to się uczę....

w sobotę mam 2 poprawki i ostatni termin warunku, ale się porobiło. A ja tak mózgowo ułomna się zrobiłam, skupić to ja się umiem od 24 do 4 na ranem jak chłopaki śpią

idę na kawkę, któraś reflektuje?? to zapraszam

a wkleje wam tą moją tomografię, może któraś coś skuma


2008-02-12

Na poziomach:

-L3/4 widoczna ok. 5 mm centralno-lewoboczna protruzja tarczy m-kręgowej, która uciska worek oponowy i zmniejsza wymiar ap światła kanału kręgowego do ok. 7 mm, cechy ciasnoty wewnątrzkanałowej.

-L4/5 centralno-prawoboczna protruzja obniżonej tarczy m-kręgowej pukla się dokanałowo na ok. 6 mm uciska worek oponowy i prawy korzeń nerwowy, pogrubiałe więzadła żółte i cechy ciasnoty wewnątrzkanałowej –ap ok. 6-7 mm.

-L5/S1 tarcza m-kręgowa miernie obniżona, uwypuklona centralnie na ok. 3 mm uciska worek oponowy

Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów.
Szeroki „łopatkowaty” wyrostek poprzeczny trzonu L5 po stronie lewej tworzy pseudostaw z górnym zarysem kości krzyżowej.

WN: Protruzja tarczy m-kręgowej centralno-lewoboczna na poziomie L3/4 oraz większa centralno-prawoboczna na poziomie L4/5. Cechy krytycznej ciasnoty wewnątrzkanałowej od L3 do S1.


no to by było na tyle

Ja byłam dokładnie w takiej samej sytuacji, mnie złamało pierwszy raz jak wkładałam bluzke do pralki a potem po paru godzinach drugi raz mnie trzepło ale wtedy to już wyłam z bólu. najpierw wysuneły sie trzy dyski w lędźwiwym a potem w piersiowym jeden trzasł i mam przepukline z uciskiem na worek oponowy. Jak za mocno spuchnie to uciska na rdzeń i wtedy tylko szpital i sterydy, już nie licze ile tych szpitali było.

********************************
Temat przeniesiony.

Zapraszam do pisania na nowej stronie >>> KLIKNIJ Tu

********************************
Bardzo serdecznie Wszystkich witam. K2 niespełnione marzenie.
Krzysztof 45 wiosen.
He he epikryza no dobra :
Choroba zwyrodnieniowa z dyskopatią wielopoziomową odcinka szyjnego i lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Radikulopatia szyjna . Zmiany zwyrodnieniowe w stawach miedzykręgowych odcinka piersiowego. Sklerotyzacja podchrzęsna stropów obu panewek biodrowych nierówna powierzchnia kości kulszowych. MRI kręgosłupa szyjnego: wyrównanie lordozy szyjnej ,trzony kręgów szyjnych -cechy degeneracji ,obrzęk trzonów w sąsiedztwie tarczy miedzykręgowej na poziomie C5 C6. Wyostrzenia krawędzi trzonów znacznego stopnia na poziomie C5C6mktóre wpuklaja się w obręb kanału kręgowego, uciskają worek oponowy ,dochodząc w bliskie sąsiedztwo rdzenia. Kanały korzeniowe nerwów rdzeniowych na tym poziomi zwężone, głownie po stronie lewej . Tarcze międzykręgowe o obniżonych sygnałach z obniżeniem wysokości tarczy na poziomie C5C6 –cechy degeneracji Na poziomach C3C4C4C5 widoczne podwiązadłowe wypukliny ,centralnie –tylne, które modelują przednią część worka oponowego. (czekam na kolejne kontrolne badanie MRI)
Ogólnie mówiąc zdrów . acha trochę nerwus

Agula.
Centralna przepuklina dokanałowa a uciskiem na worek oponowy na th11/th12.
Na poziomach L2/L3, L3/L4, L4/L5 wypuklenie krążka m-kręgowego z impresją na worek opony twardej i korzenie nerwów rdzeniowych.
I całkiem nowe L5/S1 wypuklenie krążka m-kręgowego.
Rehabilituje się ponad dwa lata, ale jestem agrożona stabilizacją kręgosłupa na poziomie L4/L5 stabilizatorem DIAM, ciągle się bronie przed tym.

,,Zniesienie lordozy szyjnej.Na wysokosci C5/C6 niewielka plaska szeroka posrodkowa wypuklina krazka miedzykregowego modelujaca przednia powierzchnie worka oponowego.Zarowno wysokosc jak i sygnal z tego krazka nie sa znienione,Lewoboczna wypuklina krazka miedzykregowego na wysokosci Th2/Th3 ,przewezajaca lewy zachylek boczny.Sygnal z krazka Th2/Th3 jest obnizony-zmiany dehydratacyjne.Na wysokosci Th3/Th4 podejrzenie anomali rozwojowej w postaci bloku kostnego-znaczne zwezenie przestrzeni miedzytrzonowej bez widocznej szpary w czesci tylnej ,zrost wyrostkow kolczystych.,,
siema bogdan udalo mi sie zarejestrowac bez wiekszych problemow dzieki za wsparcie

Witajcie, witajcie!!!!
Nie będe pisać, co mi jest, bo się forum zwiesi od nadmiaru informacji.
Tylko skrótem polecę.
Odcinek L-s po laminectomii L3-S1, teraz na każdym poziomie centralna przepuklina z uciskiem na korzenie nerwowe, do tego stenoza na kilku poziomach, antelisteza i retrolisteza kręgów /jak to ładnie brzmi/, zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze, zrosty pooperacyjne na korzeniach nerwowych, opadanie stopy i niedowład nogi to tylko troszkę tych kwiatuszków.
Odcinek szyjny to też ładny bukiecik. To znaczy wielopoziomowa dyskopatia, stenozy kanałow, stan po pęknięciu dwóch kręgów/w dzieciństwie przeleciałam przez kierownicę roweru/ i cos, co mnie najbardziej zachwyca to piękne osteofity uciskające w znacznym stopniu worek oponowy i rdzeń kręgowy.
Od niedługiego czasu dbam o siebie - kilka razy w roku jeżdżę sobie do szpitali rehabilitacyjnych, bo jak mi powiedział neurochirurg, powinnam sobie wybra c jakis fajny oddział rehabilitacyjny i na nim zamieszkać .

dzień dobry mam na imię Monika mam w porównaniu z Wami (Jak poczytałam opisy) chyba leciutką dyskopatię mój MR:
kręgosłupa lędzwiowo-krzyżowego :uogólnione zmiany zwyrodnieniowe kregosłupa
L-S o umiarkowanym nasileniu. Wyrównanie fizjologicznej lordozy kręgosłupa L.
Na poziomie L3-L4 centralnie lewoboczna protuzja dysku mk powoduje dośc silny
ucisk worka oponowego. Na poziomie L4-L5 centralna ,szerokopodstawna protuzja
dysku mk powoduje niewielkiego stopnia modelowanie worka oponowego .Na
poziomie L-S1 protuzja dysku mk kończy się w tłuszczu epiduralnym.Kanały
korzeniowe nie są w znaczacy sposób przewęzone.W trzonach kręgowych L-3 i L4
zmiany degenarycjne typu II wg Modicka.Stożek końcowy oraz nici ogona
końskiego są prawidłowe

Witajcie mam prośbę w odczytaniu rezonansu po operacji dysku C5/C6 kręgosłup szyjny o spłyconej fizjologicznej lordozie wrodzony blok kostny C2/C3 stan po operacji dysku cech nawrotowej PJM nie stwierdza się.Wewnątrzkanałowo zewnątrzoponowo po stronie prawej na wysokości krążka C5/C6 widoczny naddatek sygnału (sygnał zbliżony do sygnału z trzonu)uciskający worek oponowy zwężający prawy zachyłek boczny z uciskiem korzenia nerwowego w okolicy wejścia do prawego otworu międzykręgowego-odpowiada osteofitom na tylno bocznych krawędziach sąsiadujących trzonów .Na zdjęciu widoczny duży osteofit na tylno bocznej krawędzi trzonu.

MR dotkniętego chorobą odc. kręgosłupa - ma największą wartość, jest najbardziej czułym badaniem, tzn. potrafi wykazać zmiany dyskretne, ale już objawiające się klinicznie. Dobrze uwidczaniatkanki miękie(to o co nam chodzi-korzonki, worek oponowy, pierścień włóknisty i jądro miażdżyste). Jest jednak droższe niż pozostałe badania. W bogatszych krajach, które nie oszczędzają funduszy na naukę i badania, t.j. Szwajcaria, USA utworzono nawet rezonans magnetyczny, który wykonuje badanie kręgosłupa w takim położeniu chorego, jakie odpowiada pozycji siedzącej- tu czułość badania jeszcze się zwiększa. Ale o tej wersji rezonansu możemy sobie pomarzyć. TK - uwidacznia dobrze struktury kostne. Gdy ,,dysk" jest stary, odwodniony, zwapniały wówczas wyraźnie się uwidoczni. Wprawny klinicysta potrafi z takiego dobrze wykonanego TK uzyskać wiele informacji również koniecznych do podjęcia decyzji co do dalszego leczenia.Rtg - ma pomocniczą wartość. Jest przydatne w ograniczonej formie, pewne cechy pośrednie mogą sugerować dyskopatię-samego jądra miażdżystego i pierścienia włóknistego nie widać.Badanie przedmiotowe chorego - potwierdza/wyklucza przyczynę dyskopatii z określonym prawdopodobieństwem. W przypadku dyskpatii wielopoziomowej może zadecydować o wyborze poziomu leczenia zabiegowego. Wywiad od chorego - specyficzny i pokrywający sie z obrazem radiologicznym i badaniem przedmiotowym, daje maksymalne szanse na pełne wyleczenie.

Stokrotka napisała :

"Wysłany: 12 Maj 2009 ,Wto 18:18, Temat postu:

,,Zniesienie lordozy szyjnej.Na wysokosci C5/C6 niewielka plaska szeroka posrodkowa wypuklina krazka miedzykregowego modelujaca przednia powierzchnie worka oponowego.Zarowno wysokosc jak i sygnal z tego krazka nie sa znienione,Lewoboczna wypuklina krazka miedzykregowego na wysokosci Th2/Th3 ,przewezajaca lewy zachylek boczny.Sygnal z krazka Th2/Th3 jest obnizony-zmiany dehydratacyjne.Na wysokosci Th3/Th4 podejrzenie anomali rozwojowej w postaci bloku kostnego-znaczne zwezenie przestrzeni miedzytrzonowej bez widocznej szpary w czesci tylnej ,zrost wyrostkow kolczystych.,,
siema bogdan udalo mi sie zarejestrowac bez wiekszych problemow dzieki za wsparcie"

"Chwalić "się każą więc posłusznie to robię . Jesteśmy tu wszyscy chyba na forum bogaci w przepukliny i wypukliny. Ja mam oprócz ogniska demielinizacyjnego na wys.C2 o wym. 5x5x15 wypukliny pierścieni włóknistych tarcz C3-C4,C4-C5,C5-C6, C6-C7, C7- Th1 ,oraz pośrodkowa podwięzadłowa przepuklina tarczy C5-C6,które uciskają przednią ścianę worka oponowego(C4-C5 iC5-C6 uciśnięta przednia powierzchnia rdzenia). Dyskopatią tym towarzyszą nasilone zmiany zwyrodnieniowo-wytórcze kręgów w postaci osteofitozy krawędzi trzonów, w tym krawedzi tylnych i tylno bocznych z wpuklaniem się osteofitów dokanałowo oraz do otworów międzykręgowych z ich zwężeniem (szczególnie C4-C5 i C5-C6 z konfliktem korzeniowym). Wymiar strzałkowy kanału zwężony najbardziej na poziomie C5-C6 do 7mm stenoza ( zniesiona buforowa przestrzeń płynowa okołordzeniowa).Dolegliwość jaka mi towarzyszy to nachodzący i mijający częściowo ból ,drętwienie rąk , brak sił dla mnie najgorsze,ponieważ nic nie mogę sobie zrobić,i lekarz mi nie karze . Reszta kręgosłupa też jest" bogata"Jeśli będzie miał ktoś do mnie pytania niech pisze

Odebrałam dzis opis MR odc.ledzwiowego jest w nim między innymi:
-L5/S1 uwidoczniła się pośrokowo-dwuboczna przepuklina krążka międzykregowego w fazie extrusio(-co to za faza???)siegająca obustronnie otworów miedzykręgowych.Zmiana uciska worek oponowy,zwęża dolne części obu otworów miedzykręgowych,po stronie prawej przylega do prawego nerwu L5,po lewej nieznacznie uciska lewy nerw L5.
-na wysokości L4/L5 widoczna jest ośrodkowa wypuklina krążka w fazie protruzji(-co ta za faza???) uciskajaca worek oponowy
chciałabym się dowiedzieć co to sa za fazy.
i co to jest zwyrodnienie dehydratacji
dzieki za jakąkolwiek odpowiedz dnia 05 Cze 2009 ,Pią 14:44, , w całości zmieniany 1 raz

A co znaczą określenie :
-dyskopatia wielopoziomowa
-wypukliny które modelują przednia część worka oponowego
-wyostrzenia trzonów wpuklające się w obręb kanału kręgowego ,uciskają worek oponowy dochodząc w bliskie sąsiedztwo rdzenia.
-szczeliny móżdżku poszerzone i pogłębione .

Opis KT dostałam od Pani Krysi faxem już we wtorek wieczorem.
Wyniki nie są optymistyczne.
Faktycznie to jakiś hebanowy myśliwy , czyli jego śrut spowodował nieszczęście Funki
O tyle dobrze w tym nieszczęściu, że akurat morwiel trafił ją na odcinku piersiowym kręgosłupa, który jest nieruchomy.
Podejrzewam, iż na ruchomym odcinku Funka miałaby niestety rozerwany worek oponowy - odłamy kostne.
Zapisałam się w piątek na wizytę do naszego lek. wet.
Nasz lekarz nie podejmie się tej operacji, gdyż do tego typu zabiegu potrzebna jest większa grupa operatorów oraz odpowiedni sprzęt (ewentualna stabilizacja).
Lekarz powiedział, iż takie operacje wykonują ośrodki akademickie i SGGW jest dobrym pomysłem.
Już rozmawiałam z Panią Krysią na ten temat. var _r = document.referrer ? encodeURIComponent(document.referrer) : ''; var _w = encodeURIComponent(document.location.href); var _e = document.inputEncoding ? document.inputEncoding : document.charset; document.write('');

Witam!

W marcu miałam operację - mikrodystektomia odcinka L4/L5 i wstawienie stabilizatoru

Wynik ostatniego rezonansu wskazuje na wypukline, nie wiem, czy to dobrze, skoro znow jest cos nie tak.

Bardzo prosze o pomoc

Wyniki:

Badanie RM odcinka lędźwiowego kręgosłupa
Opis badania:
Wykonano jednofazowe badanie RM odcinka lędźwiowego kręgosłupa w
obrazach T1 i T2 zależnych, w płaszczyznach poprzecznych i
strzałkowych.
Spłycenie lordozy lędźwiowej. Obniżenie wysokości przestrzeni mk L4/L5
i L5/S1 z dehydratacją krążków mk, stan po zabiegu na poziomie L4/L5.
Na poziomie L4/L5 niewielka tylna wypuklina krążka mk, nieznacznie
modelująca worek oponowy. Otwory mk na tym poziomie bez istotnych
zwężeń. Implant w typowym położeniu.
Na poziomie L5/S1 niewielka tylna wypuklina krążka mk bez istotnego
modelowania worka oponowego. Otwory mk na tym poziomie obustronnie,
nieznacznie zwężone.
Poza tym zarysy kanału kręgowego gładkie.
Obraz końcowego, uwidocznionego w badaniu odcinka rdzenia kręgowego
niezmieniony.

Pozdrawiam

Agnieszka


Designed by Finerdesign.com